BIP

Portal Podatkowy MF

Dzienniki Ustaw i Monitory Rządowe

CEIDG

Ogłoszenie...

e-deklaracje.gov.plPierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie
Narodowa Loteria Paragonowa 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 19 listopada 2015 11:16
nlpZa nami pierwsze losowanie nagród w loterii paragonowej

Opel Astra dla zwycięskiego numeru zgłoszenia oraz iPady Air 2 dla dwóch zgłoszeń rezerwowych – to nagrody wylosowane podczas pierwszego losowania w Narodowej Loterii Paragonowej. Przedsiębiorca, który wystawił zwycięski paragon również otrzyma tablet iPad Air 2.
AFP821JULTX, A9TEAYIJKER oraz A4Y70MN4L8A to numery zgłoszeń wylosowane spośród paragonów zarejestrowanych w październiku. Przypominamy, że pierwsza wylosowana osoba wygrała Opla Astrę. Aby nagroda nie przepadła, bo na przykład zwycięzca zgubił paragon, wylosowaliśmy także dwa numery rezerwowe spośród zarejestrowanych paragonów. To dla nich są  przewidziane tablety, ale w sytuacji, kiedy przekazanie samochodu pierwszej osobie będzie niemożliwe, otrzyma go pierwszy z wylosowanych numerów rezerwowych. A w sytuacji, kiedy i on nie będzie mógł otrzymać głównej nagrody – drugi z nich. Dodatkowo w podziękowaniu za uczciwą sprzedaż multimedialny tablet otrzyma sprzedawca, który wystawił paragon dla odbiorcy głównej nagrody w losowaniu, czyli samochodu.
Posiadacze zwycięskich paragonów po losowaniu otrzymali e-maila z informacją o wylosowaniu ich zgłoszeń (zwycięskich i rezerwowych). Organizator loterii dzisiaj skontaktuje się z nimi telefonicznie.
Paragony fiskalne, zarejestrowane w loterii, należy trzymać minimum 7 dni od daty losowania (te z branży premiowanej należy zachować do losowania 18 stycznia 2016 r.), w którym bierze on udział, ponieważ posiadanie i przekazanie organizatorowi paragonu fiskalnego jest warunkiem koniecznym do odbioru nagrody.
Losowanie dodatkowych nagród (6x notebook Lenovo ThinkPad, 5x iPad Air 2) odbędzie się 27 listopada br.
Wyniki losowań można sprawdzić na stronie Narodowej Loterii Paragonowej (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

linia
Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2015 11:32
 
Mechanizm odwróconego obciążenia VAT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 grudnia 2013 10:25

Komunikat Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie z dnia 16.12.2013 r.


W związku z wejściem w życie od dnia 1 października 2013r. rozszerzonej listy towarów, wobec których ma zastosowanie mechanizm odwróconego obciążenia VAT, Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie sygnalizuje potrzebę upewniania się sprzedawców towarów objętych tym mechanizmem, czy stroną transakcji są faktycznie podatnicy VAT, których dane podają osoby nabywające te towary.

Prawidłowe rozpoznanie nabywcy towaru objętego mechanizmem odwrotnego obciążenia, w tym właściwa weryfikacja jego danych i statusu podatnika, zapewniają zgodne z prawem zastosowanie tego mechanizmu rozliczenia podatku od towarów i usług.

pełna treść komunikatu jest dostępna tutaj


linia

Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2013 14:45
 
Komunikat Ministerstwa Finansów-ostrzeżenie przed nieuczciwymi ofertami obniżenia kosztów pracowniczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 29 października 2013 12:36

Ostrzeżenie przed nieuczciwymi ofertami obniżenia kosztów pracowniczych

 

Treść komunikatu Ministerstwa Finansów ostrzegającego przed nieuczciwymi ofertami obniżenia kosztów pracowniczych

 

linia

Poprawiony: środa, 06 listopada 2013 11:13
 
Właściwość miejsowa VAT - zmiany od 1 stycznia 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 30 października 2015 12:41
APWłaściwość miejscowa VAT - zmiany od 1 stycznia 2016 r.

Z dniem 1.01.2016r. zmianie ulegają zasady ustalania właściwości miejscowej. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą będą płacić wszystkie podatki w jednym urzędzie skarbowym, bez względu na miejsce wykonywania działalności.
Dotychczas, jeśli miejsce wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług nie pokrywało się z miejscem zamieszkania podatnika (adresem siedziby), to w zakresie VAT i PIT (CIT) podatnik rozliczał się w różnych urzędach skarbowych. Od 1 stycznia 2016 r.  w związku z uchyleniem art. 3 ustawy o podatku od towarów i usług zastosowanie znajdzie zasada ogólna określona w art. 17 ustawy – Ordynacja podatkowa, tj. określenie właściwości miejscowej naczelnika urzędu skarbowego w zakresie podatku od towarów i usług według miejsca zamieszkania albo adresu siedziby podatnika. Wprowadzona zmiana doprowadzi do ustalenia właściwości miejscowej jednego urzędu skarbowego dla jednego podatnika bez względu na rodzaj podatku  PIT (z wyjątkiem karty podatkowej), CIT, VAT.
Dla osób fizycznych (bez względu na to, czy prowadzą działalność gospodarczą czy nie) urzędem właściwym będzie urząd właściwy według adresu miejsca zamieszkania, a dla pozostałych podmiotów (np. spółki) według adresu siedziby.
Podstawa prawna: Ustawa z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2015, poz. 1649)
linia
Poprawiony: piątek, 30 października 2015 13:14
 
Oszustwa w obrocie paliwami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 16 października 2015 08:29
Uwaga!Oszustwa w obrocie paliwami

Na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Paliwo pochodzące z niewiadomego źródła często nie spełnia norm jakościowych, służy wyłudzeniu z urzędu zwrotu podatku VAT bądź nieodprowadzeniu należnego podatku. Nabywcami paliwa od oszustów mogą być w coraz większym stopniu rolnicy, prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze.
Do najbardziej istotnych kwestii uczestnictwa w takim procederze należą:
 1. Zakwestionowanie u rolnika prawa do odliczania podatku naliczonego w podatku VAT,
 2. Nałożenie na rolnika obowiązku zapłaty podatku VAT „za sprzedawcę” w drodze odpowiedzialności solidarnej,
 3. Nałożenie na rolnika obowiązku zapłaty podatku akcyzowego „za sprzedawcę”,
 4. Nałożenie na rolnika obowiązku zapłaty opłaty paliwowej „za sprzedawcę”,
 5. Możliwość zakwestionowania u rolnika zwrotu akcyzy, o który ubiegają się rolnicy w urzędzie gminy,
 6. Odpowiedzialność karno-skarbową.
W dobie nasilenia zjawiska oszustw w sektorze paliwowym, rolnicy mogą ustrzec się uczestnictwa w takim procederze w następujący sposób:
 1. Bardzo uważnie dobierać kontrahentów, od których kupują paliwo,
 2. Unikać zakupu paliwa w przypadku gdy okoliczności, w jakich odbywa się sprzedaż są nietypowe i budzą wątpliwości,
 3. Żądać oryginalnych dokumentów (np. KRS, CEIDG, REGON, koncesja),
 4. Zawierać transakcje bezgotówkowe,
 5. Żądać oprócz faktury świadectwa jakości paliwa,
 6. Sprawdzać czy sprzedawcy paliwa są zarejestrowanymi czynnymi podatnikami VAT (np. na stronie https://pfr.mf.gov.pl/?link=vat),
 7. Sprawdzać czy sprzedawcy paliwa są w bazie przedsiębiorstw posiadających koncesje na obrót paliwami (na stronie: http://bip.ure.gov.pl/bip/import/35,Baza-przedsiebiorstw-posiadajacych-koncesje.html),
 8. Sprawdzać czy sprzedawcy paliwa są wymienieni w prowadzonym przez Minister Finansów wykazie podmiotów, które złożyły kaucję gwarancyjną
Uwaga! Podane w komunikacie linki otwierają nowe okna w innych serwisach.
linia
Poprawiony: piątek, 30 października 2015 13:06
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 17