BIP

Portal Podatkowy MF

Dzienniki Ustaw i Monitory Rządowe

CEIDG

Ogłoszenie...

e-deklaracje.gov.plPierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie
Komunikat Ministerstwa Finansów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 stycznia 2015 12:42
finanseInformacja dla płatników podatku dochodowego od osób fizycznych

Od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mające zastosowanie do dochodów uzyskiwanych od 1 stycznia 2014 r. Dokumenty, których dotyczy zmiana to: informacje PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, IFT-3/IFT-3R, deklaracje PIT-4R oraz PIT-8AR oraz roczne obliczenie podatku PIT-40(tutaj pełna treść komunikatu w PDF)

linia
 
Fałszywe e-maile PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 18 grudnia 2014 13:02
e-mailUwaga na fałszywe e-maile informujące o zwrocie podatku

Ministerstwo Finansów informuje, że nie jest autorem napływających na skrzynki e-mail podatników informacji o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok oraz konieczności wypełnienia załączonego formularza.
Forma informacji wskazuje, że została ona sporządzona przez osobę niewładającą poprawnie językiem polskim i może mieć  na celu wyłudzenie od adresatów e-maili ich danych osobowych.
Ministerstwo Finansów złoży doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.
Tutaj możesz obejrzeć przykład fałszywego e-mailia:

linia
 
Mechanizm odwróconego obciążenia VAT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 grudnia 2013 10:25

Komunikat Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie z dnia 16.12.2013 r.


W związku z wejściem w życie od dnia 1 października 2013r. rozszerzonej listy towarów, wobec których ma zastosowanie mechanizm odwróconego obciążenia VAT, Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie sygnalizuje potrzebę upewniania się sprzedawców towarów objętych tym mechanizmem, czy stroną transakcji są faktycznie podatnicy VAT, których dane podają osoby nabywające te towary.

Prawidłowe rozpoznanie nabywcy towaru objętego mechanizmem odwrotnego obciążenia, w tym właściwa weryfikacja jego danych i statusu podatnika, zapewniają zgodne z prawem zastosowanie tego mechanizmu rozliczenia podatku od towarów i usług.

pełna treść komunikatu jest dostępna tutaj


linia

Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2013 14:45
 
Uwagi dotyczące formularza UPL-1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 15:22
platniku!UPL-1 - pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej

Podatnicy oraz płatnicy wypełniając obowiązek  przesyłania deklaracji i informacji podatkowych oraz rocznego rozliczenia podatku w formie elektronicznej, którzy chcą aby deklaracja została złożona     w ich imieniu przez pełnomocnika powinni wykonać następujące czynności:
  • wyznaczyć do podpisywania tych dokumentów osobę posiadającą  bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu,
  • złożyć do właściwego urzędu skarbowego (art.80a §2a ustawy – Ordynacja podatkowa) – formularz papierowy UPL-1 (pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji droga elektroniczną). Jedno pełnomocnictwo wystarczy do obsługi deklaracji podatkowych składanych do wszystkich urzędów skarbowych. Jest ważne dla wszystkich rodzajów deklaracji, zeznań i informacji składanych w formie elektronicznej przez cały okres, na jaki zostało ustanowione. Złożenie tego pełnomocnictwa nie wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty skarbowej.
(czytaj cały artykuł...)

linia
Poprawiony: poniedziałek, 15 grudnia 2014 15:49
 
Uproszczenia w rejestracji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 25 listopada 2014 15:12
zarowkaUproszczenie procedur związanych z rejestracją działalności gospodarczej w KRS od 01.12.2014 r.

Z dniem 1 grudnia 2014 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw.
Założeniem zmian jest uproszczenie procedur związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej - głównie podmiotów podlegających wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego.
(pełna treść komunikatu w pliku PDF)

linia
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 11