BIP

Portal Podatkowy MF

Dzienniki Ustaw i Monitory Rządowe

CEIDG

Ogłoszenie...

e-deklaracje.gov.plPierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie
Pełnomocnictwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 21 stycznia 2014 12:52

Komunikat dotyczący załatwiania spraw podatkowych przez pełnomocnika strony


W związku ze wzrastającą w ostatnim czasie praktyką występowania pełnomocników w sprawach rozpatrywanych przez tut. Organy podatkowe, przeświadczonych o braku konieczności dysponowania dodatkową ilością odpisów pełnomocnictwa, Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie oraz Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie, mając na względzie zapewnienie właściwego stosowania obowiązujących przepisów oraz w trosce o pozytywny odbiór zachowań instytucji prawa publicznego, uczestniczących w relacjach z klientami, zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie współpracy oraz zwrócenie uwagi na treść niżej wymienionych przepisów. Tutaj pełna treść komunikatu


linia

Poprawiony: czwartek, 23 stycznia 2014 15:37
 
Nowy rachunek bankowy dla PCC, SD, KP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 09 grudnia 2015 13:50
wykrzyknikZmiana numeru rachunku bankowego

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie informuje, iż od dnia 7 grudnia 2015 r. wpłat z tytułu:

♦ podatku od czynności cywilnoprawnych PCC
♦ podatku od spadków i darowizn SD
♦ karty podatkowej KP

należy dokonywać na rachunek bankowy: NBP O/O Bydgoszcz 65 1010 0055 0201 2230 0007 0000

Do pobrania: 1). powyższy komunikat (w pliku PDF) 2). instrukcja zlecenia przelewów (w pliku PDF)

linia
Poprawiony: środa, 09 grudnia 2015 15:48
 
Powstanie obowiązku podatkowego w VAT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 07 stycznia 2014 11:27

Komunikat Ministerstwa Finansów o zmianach w zakresie określania momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT od 1 stycznia 2014 r.

 

Pełna treść Komunikatu Ministerstwa Finansów o zmianach jest dostępna pod tym linkiem

 

linia

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 11:40
 
Narodowa Loteria Paragonowa 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 19 listopada 2015 11:16
nlpZa nami pierwsze losowanie nagród w loterii paragonowej

Opel Astra dla zwycięskiego numeru zgłoszenia oraz iPady Air 2 dla dwóch zgłoszeń rezerwowych – to nagrody wylosowane podczas pierwszego losowania w Narodowej Loterii Paragonowej. Przedsiębiorca, który wystawił zwycięski paragon również otrzyma tablet iPad Air 2.
AFP821JULTX, A9TEAYIJKER oraz A4Y70MN4L8A to numery zgłoszeń wylosowane spośród paragonów zarejestrowanych w październiku. Przypominamy, że pierwsza wylosowana osoba wygrała Opla Astrę. Aby nagroda nie przepadła, bo na przykład zwycięzca zgubił paragon, wylosowaliśmy także dwa numery rezerwowe spośród zarejestrowanych paragonów. To dla nich są  przewidziane tablety, ale w sytuacji, kiedy przekazanie samochodu pierwszej osobie będzie niemożliwe, otrzyma go pierwszy z wylosowanych numerów rezerwowych. A w sytuacji, kiedy i on nie będzie mógł otrzymać głównej nagrody – drugi z nich. Dodatkowo w podziękowaniu za uczciwą sprzedaż multimedialny tablet otrzyma sprzedawca, który wystawił paragon dla odbiorcy głównej nagrody w losowaniu, czyli samochodu.
Posiadacze zwycięskich paragonów po losowaniu otrzymali e-maila z informacją o wylosowaniu ich zgłoszeń (zwycięskich i rezerwowych). Organizator loterii dzisiaj skontaktuje się z nimi telefonicznie.
Paragony fiskalne, zarejestrowane w loterii, należy trzymać minimum 7 dni od daty losowania (te z branży premiowanej należy zachować do losowania 18 stycznia 2016 r.), w którym bierze on udział, ponieważ posiadanie i przekazanie organizatorowi paragonu fiskalnego jest warunkiem koniecznym do odbioru nagrody.
Losowanie dodatkowych nagród (6x notebook Lenovo ThinkPad, 5x iPad Air 2) odbędzie się 27 listopada br.
Wyniki losowań można sprawdzić na stronie Narodowej Loterii Paragonowej (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

linia
Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2015 11:32
 
Właściwość miejsowa VAT - zmiany od 1 stycznia 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 30 października 2015 12:41
APWłaściwość miejscowa VAT - zmiany od 1 stycznia 2016 r.

Z dniem 1.01.2016r. zmianie ulegają zasady ustalania właściwości miejscowej. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą będą płacić wszystkie podatki w jednym urzędzie skarbowym, bez względu na miejsce wykonywania działalności.
Dotychczas, jeśli miejsce wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług nie pokrywało się z miejscem zamieszkania podatnika (adresem siedziby), to w zakresie VAT i PIT (CIT) podatnik rozliczał się w różnych urzędach skarbowych. Od 1 stycznia 2016 r.  w związku z uchyleniem art. 3 ustawy o podatku od towarów i usług zastosowanie znajdzie zasada ogólna określona w art. 17 ustawy – Ordynacja podatkowa, tj. określenie właściwości miejscowej naczelnika urzędu skarbowego w zakresie podatku od towarów i usług według miejsca zamieszkania albo adresu siedziby podatnika. Wprowadzona zmiana doprowadzi do ustalenia właściwości miejscowej jednego urzędu skarbowego dla jednego podatnika bez względu na rodzaj podatku  PIT (z wyjątkiem karty podatkowej), CIT, VAT.
Dla osób fizycznych (bez względu na to, czy prowadzą działalność gospodarczą czy nie) urzędem właściwym będzie urząd właściwy według adresu miejsca zamieszkania, a dla pozostałych podmiotów (np. spółki) według adresu siedziby.
Podstawa prawna: Ustawa z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2015, poz. 1649)
linia
Poprawiony: piątek, 30 października 2015 13:14
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 16